Kontakt

Kancelaria Prawna Knowlex jest częścią
Knowlex Group sp. z.o.o. 
KRS 0000787380

Adres głównej siedziby:
ul. Panewnicka 24/3
40-705 Katowice

Adres filii w Warszawie:
ul. Ząbkowska 14/3
03-735 Warszawa

Kontakt
tel.: +48 510 105 046
e-mail: kancelaria@knowlex.pl


 

Zostaw do siebie kontakt, a my zadzwonimy!

  Pozostawienie danych jest dobrowolne - Informacje RODO

  Rekomendacje

  Jakub U.

  Bardzo rzetelne i fachowe podejście. Niemniej nie to mnie najbardziej ucieszyło, ale ludzkie podejście do klienta, czyli mówienie prosto i na przykładach jak jest, a nie sypanie paragrafami nic nie znaczącymi dla zwykłego zjadacza chleba. No i jeszcze jedna super sprawa: nie wciskają ludziom na siłę swoich usług, mówiąc, że np. „niby możesz zrobić coś sam, ale jak nie wybierzesz prawnika, to wątpliwe, żebyś sam potrafił zrobić dobrą umowę”. Wręcz przeciwnie: wspomagają samodzielność w tej kwestii. Polecam

  Mikołaj D.

  Wspaniali adwokaci, mega podejście do klienta i sytuacji! Widać, że jest to pomoc od serca, a nie zwykły biznes dla pieniędzy. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z tą firmą. Nie wyobrażam sobie zasięgnięcia pomocy u innych prawników, naprawdę niczego nie żałuję. Cieszę się, że trafiłem na ludzi z tak profesjonalnym podejściem. Szczególnie, że to nie była prosta sprawa…
  Bardzo dziękuje za pomoc w osiągnięciu sukcesu!
  Serdecznie polecam!

  Cezary B.

  Mój problem z Najemcą zalegającym czynsz przez kilka miesięcy mam już rozwiązany. Dzieki profesjonalnej pomocy kancelarii oszust zwolnił lokal oraz spłaca zadłużenie. Moja dotychczasowa umowa została „uszczelniona” aby zminimalizować ryzyko powstania podobnego problemu z przyszłości. Szczerze polecam.

  Bożena N.

  Rzetelne podejście do sprawy. Duża pomoc,doractwo oraz zaangażowanie.
  Moja sprawa była nie typowa ponieważ dotyczyła zwierzaka. Nie każdy chciał się tego podjąć a tu nie odmówili mi pomocy i udało się.
  Szczerze polecam.

  Ryszard F.

  Aż się wierzyć nie chce,że tak młody człowiek,posiada tak ogromną wiedzę. Bardzo merytoryczny,obdarzony bardzo dużymi pokładami empatii. Załatwił moją sprawę bardzo szybko i pozytywnie. Polecam z całego serca.

  Agata C.

  Indywidualne podejście do problemu poparte rzetelnym przygotowaniem merytorycznym. Otrzymałam pomoc na wysokim poziomie, w przyjaznej atmosferze, z nastawieniem na jak najkorzystniejsze rozwiązanie problemu. Zdecydowanie polecam!

  Artur S.

  Super kontakt pełen profesjonalizm , bardzo uczciwe i rzetelne podejście do problemu klienta. P O L E C A M ! ! ! !

  Patryk Ch.

  Bardzo mocno Polecam!!!! Pani Wiola już dwukrotnie pomogła. Fachowe i rzetelne podejście do sprawy. Zaangażowanie w 100%

  Sonia B.

  Bardzo profesjonalna firma prawnicza. Szczerze polecam!

  Alan K.

  Profesionalizm Pana Piotra ! Zna się na tym co robi i naprawdę jest godny polecenia ! Potrafi profesjonalnie doradzić ! Polecam w 100% !

  Paulina U.

  Pan Łukasz zawsze doradzi, pomoże i da coś od siebie. Robi wiele ponad to co ma robić, zawsze odbierze telefon, odpisze na sms, jest pod ręka kiedy potrzeba rady. Prowadzi wiele moich spraw i wiele będzie pewnie jeszcze prowadził. Nie spotkałam tak życzliwego, profesjonalnego i dającego z siebie tak wiele człowieka. Polecam go z całego serca bo walczy jak lew!:)

  Iza A.

  Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku, bronił córki i nas jak lew:) sumienny, rzetelny z dobrym sercem. Polecam!

  Krzysztof B.

  Gorąco polecam Pana mecenasa. Bardzo pomocny , służy rada oraz działa bardzo skutecznie.

  Przemysław K.

  Mój adwokat od 5 lat. Polecam !

  Bartek D.

  Świetny adwokat, polecam Pana mecenasa! Profesjonalna obsługa i podejście do klienta.

  Halina C.

  Dobry adwokat,życzliwy i dobry człowiek.Prowadził dwie sprawy dotyczące mojej rodziny i obie zakończyły się pozytywnie.Jest słownym człowiekiem. Profesjonalny i dobrze przewidujący bieg sprawy adwokat. Polecam każdemu i dziękuję Panie mecenasie !!

  Katarzyna G.

  Super adwokat. 100% profesjonalizmu. Naprawdę przystępne ceny. Moje wszystkie sprawy zakończone z pozytywnym rezultatem. Napewno skorzystam ponownie jak zajdzie potrzeba. Pozdrawiam

  Aleksandra B.

  Pan Łukasz to anioł…zawsze pomocny precyzyjny…zwyczajny…a jednak nadzwyczajny…w życiu bardzo mi pomógł… jedyny człowiek…prawnik.. który wam pomoże…bardzo polecam!!!

  Mariusz S.

  Pan mecenas jest osobą bardzo miłą, życzliwą, rzetelną i pomocną. Posiada bardzo dużą wiedzę na temat opieki naprzemiennej-pełen profesjonalizm. Jest adwokatem godnym polecenia. Dziękuję bardzo za pomoc Panie Łukaszu.

  Marek K.

  Sprawa, w której pomagał nap Pan Łukasz została załatwiona szybko, bezproblemowo i co najważniejsze zostały spełnione nasze oczekiwania. Serdecznie polecam.

  Natasza C.

  Pan Łukasz zawsze służy fachową poradą. Prowadził dwie sprawy w moim imieniu i obydwie były zakończone dla mnie pozytywnie . Nasza współpraca zawsze przebiegała w przyjaznej i miłej atmosferze, co zmniejsza stres związany z wizytą w sądzie. Szczerze polecam!

  Agata M.

  Pan Łukasz to bardzo rzetelny adwokat, który ma profesjonalne podejście do sprawy. Działa szybko i skutecznie. Polecam

  Danuta F.

  Gorąco polecam ,bardzo dobry adwokat ,i przede wszystkim wspaniały serdeczny człowiek który rozumie problemy drugiego człowieka .Dziękuję p.mecenasie…..pozdrawiam

  Karola

  Ogromna wiedza, bardzo duże doświadczenie, sumienność, dbałość o każdy szczegół w sprawie, bardzo dobry kontakt, pisma przygotowywane z ogromną dokładnością i starannością. 100% zaufanie do Pana Łukasza. Wszelkie „trudne sprawy” TYLKO z P. Łukaszem. Szczerze polecam.

  Tomasz K.

  Gorąco polecam. Otrzymałem konkretną pomoc nawet większą niż się spodziewałem. Przemiły kontakt i rzetelność. Tym bardziej, że z mojego rodzinnego miasta 🙂

  Karolina Ż.

  Profesjonalna i rzetelna obsługa klienta. Polecam

  Danuta K.

  Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i wyjaśnienie mojego problemu oraz za wskazanie dalszego toku postępowania.Dziękuję również za pomoc i porady prawne, jak również za życzliwość w wyjaśnieniu mojej sprawy.
  Kancelaria godna polecenia.

  Martyna B.

  Bardzo dziękuje za udzielenie informacji panu Łukaszowi który ma ogromną wiedze i kulture osobista. Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Kancelaria godna polecenia. Jeszcze raz dziękuje za pomoc

  Informacje o ochronie danych osobowych

  Administratorem Państwa danych osobowych jest:

  Administratorem danych osobowych jest KnowLex Group spółka z o.o. spółka komandytowa z siedzibą w Katowicach. Dalej zwana „Kancelarią”.

  Administrator (definicja) to podmiot, który ustala cele i sposoby przetwarzania danych osobowych. Jako przykład można wskazać, że dane będą wykorzystane w celu ochrony Państwa interesów w walce sądowej z bankiem (tj. będą zamieszczone w pozwie, odpowiedzi na pozew albo w innym piśmie procesowym). Cel ten wynika bezpośrednio ze specjalizacji kancelarii oraz zleconych przez Państwa czynności.

  Kontakt z Administratorem:

  Drogą mailową na adres: kancelaria@knowlex.pl

  Tradycyjną formą kontaktu, za pośrednictwem poczty na adres siedziby Kancelarii: ul. Panewnicka 24/3, 40-709 Katowice

  W jaki sposób weszliśmy w posiadanie danych osobowych?

  Dane te otrzymaliśmy od Państwa. Kancelaria otrzymuje dane osobowe Klientów tylko i wyłącznie w ten sposób.

  Cele przetwarzania danych osobowych oraz czym jest przetwarzanie danych:

  Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, naszym obowiązkiem jest poinformowanie Państwa o celach przetwarzania danych osobowych. Zgodnie z obowiązującym prawem przetwarzanie to każda operacja wykonywana na danych osobowych tj. m.in. kontaktują się Państwo z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego pozostawiając numer telefonu, przesyłając na adres mailowy dokumenty kredytowe. Za każdym razem zmieniając lokalizację przesłanych przez Państwa  informacji np. celem uporządkowania korespondencji, jak również samo przeglądanie tych informacji jest w świetle prawa przetwarzaniem.

  Cele przetwarzania danych osobowych przez Kancelarię:

  Wszystkie dane osobowe, jakie zostały przez Państwa udostępnione Kancelarii, są wykorzystywane do reprezentowania Państwa interesów w sporach z bankami. Przetwarzanie rozpoczyna się od etapu sporządzenia dla Państwa analiz przesłanych umów, po faktyczną reprezentację w postaci wezwań, zawezwań do próby ugodowej, pozwów i innych pismach procesowych zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.

  W tym celu wymagamy od Państwa danych takich jak: imię i nazwisko, numer PESEL, indywidualne numery umów kredytowych, adres zamieszkania oraz inne dane zawarte w umowie kredytowej które można zakwalifikować jako dane osobowe.

  Udostępnione przez Państwa dane są również wykorzystywane do kontaktu telefonicznego, mailowego, archiwizacji ww. danych celem bieżącej kontroli prowadzonej dla Państwa sprawy np. terminów na odpowiedź na pozew, informacji o aktualnym etapie sprawy itd.

  Podstawa prawna do przetwarzania danych osobowych przez Kancelarię:

  Rozporządzenie unijne wskazuje zakres w jakim mamy prawo przetwarzać Państwa dane. Zgodnie z art. 6 ust. 1b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej rozporządzeniem) Państwa dane są dla nas niezbędne do wykonania zawartej między nami umowy. Oznacza to w skrócie tyle, że w przypadku braku dostępu do ww. danych nie będziemy mogli zrealizować zawartej umowy, czyli jako Państwa pełnomocnik sądowy.

  Rozporządzenie stanowi, że przetwarzanie jest niezbędne w związku z zawartą umowy lub zamiarem jej zawarcia (mówi o tym motyw 44 preambuły rozporządzenia unijnego). Oczywistym jest, że z uwagi na fakt, iż bez Państwa danych osobowych nie mielibyśmy możliwości zawarcia z Państwem umowy.

  Przetwarzamy Państwa dane związane z rozliczeniami czy płatnościami, jakie mają między nami miejsce. Przetwarzamy także dane, by móc się wywiązać ze swoich obowiązków wobec różnych organów, a zwłaszcza podatkowych ( 6 ust. 1f rozporządzenia).

  Co więcej ww. dane są niezbędne do ochrony Państwa  interesów (o czym z kolei mówi Artykuł 6 ust. 1d rozporządzenia unijnego), gdyż naszym zadaniem jest ochrona Państwa interesów.

  Czy podanie danych osobowych jest konieczne?

  Bez posiadania danych osobowych, nie jesteśmy w stanie zawrzeć umowy o świadczenie usług prawnych (brak danych do opisania strony umowy), co więcej nie moglibyśmy Państwa reprezentować przed sądem w zakresie przewidzianym pełnomocnictwem z uwagi na fakt iż nie byłoby możliwe określenie Mocodawcy.

  Jakie przysługują Państwu uprawnienia względem danych osobowych?

  • mogą Państwo żądać dostępu,
  • mają prawo ich sprostowania,
  • usunięcia albo ograniczenia przetwarzania,
  • a także prawo do zgłoszenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania czy prawo do ich przenoszenia.

  Należy jednak pamiętać, że bez Państwa danych osobowych niemożliwe będzie dalsze świadczenie przez nas usług pomocy prawnej.

  Mają Państwo także prawo do wniesienia skargi w związku z przetwarzaniem Państwa danych do tzw. organu nadzoru. Na dzień 25 maja 2018 r. jest to Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

  Czy udostępniamy Państwa dane osobowe innym podmiotom?

  Tak udostępniamy Państwa dane innym podmiotm. Wynika to z tego czym się zajmujemy Państwa dane są udostępniane sądom, komornikom, organom ścigania (jeśli zawiadamiamy organy ściągania o możliwości popełnia wykroczeń lub przestępstw na Państwa szkodę), jeśli są zaangażowane w sprawę.

  W trakcie sprawy z Państwa danymi może zapoznać się także Prezes UOKIK (np. aby przedstawić istotny pogląd w sprawie), RPO – Rzecznik Praw Obywatelskich lub RF- Rzecznik Finansowy

  Państwa dane osobowe, wskazane w pozwie, zna także pełnomocnik banku, czyli drugiej strony sporu. Oprócz tego udostępniamy Państwa dane osobowe podmiotom, które wspierają nas w naszej działalności tj. adwokatom oraz radcom prawnym, reprezentujących Pańśtwa w sądzie. Wgląd do niektórych Pańśtwa danych ma także nasza księgowa zatrudniona na kontrakcie.

  Jak długo przechowujemy Państwa dane osobowe?

  Przechowujemy Państwa dane osobowe przez czas obowiązywania umowy. Także po tym, jak zakończymy działania sądowe albo pozasądowe przechowujemy Państwa dane, w celu rozliczenia wiążącej nas umowy, wykonania wszystkich innych obowiązków wymaganych przez prawo.

  Państwa dane usuwane są niezwłocznie po tym, jak przestaną służyć ww celom.

  Czy przekazujemy Państwa dane do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego?

  Kancelaria korzysta w wykonywaniu swoich zadań z usług zewnętrznych, w tym takich, które są oferowane przez podmioty zlokalizowane poza Polską.

  Korzystamy także z usługi przechowywania danych – tzw. „chmury” – OneDrive dostarczanej przez firmę Microsoft, USA oraz z usług firmy Google LLC, USA.

  Czy przetwarzamy Państwa dane osobowe automatycznie i czy dokonujemy ich profilowania?

  Nie. Nie przetwarzamy Państwa danych automatycznie ani też nie prowadzimy żadnego profilowania.