Warianty współpracy

Gwarancja

Czy wiesz, że w przypadku przegranej, jesteś zobowiązany do zapłaty kosztów zastępstwa procesowego? Dla kredytów powyżej 200 000 zł, koszty te wynoszą aż 10 800 zł za I instancję, oraz 3/4 tej kwoty za II instancję. W związku z tym, w przypadku przegranej z bankiem, mogą zostać Państwo zobowiązani do zapłaty niemal 20 000 zł kosztów przegranej.

W przypadku decyzji o współpracy z kancelarią w oparciu o tzw. „gwarancje zwrotu kosztów w przypadku przegranej” w sytuacji przegranej z bankiem, Kancelaria zwraca Państwu 100% pobranego wynagrodzenia oraz jest zobowiązana do zapłaty kosztów zastępstwa procesowego stronie przeciwnej – opisanych wyżej.

Success fee

Zdecydowanie najdroższy wariant współpracy, jego niewątpliwą zaletą jest jednak fakt, że na początku trwania sporu nie płacą Państwo nic ,jednakże po wygranej zapłacą Państwo zdecydowanie więcej, niż w standardowym modelu współpracy.

Należy także pamiętać, że decydując się na ten model współpracy konieczne jest złożenie u Notariusza oświadczenia o poddaniu się egzekucji lub pełnomocnictwa inkaso.

Standardowa Współpraca

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie opłat za czynności adwokatów oraz rozporządzeniem w sprawie opłat za czynności radców prawnych stawka za prowadzenie sprawy wynosi w przypadku kredytu CHF od 5400 zł do nawet 25 000 zł. Do wszystkich stawek należy doliczyć podatek VAT według obowiązującej stawki. W przypadku rozłożenia tej płatności na raty Kancelaria dolicza dodatkowo 10% do wynagrodzenia.